juuli 5, 2021

Kristi Raiki artikkel Saksa ajakirjas Internationale Politik

Saksa rahvusvaheliste suhete ajakiri Internationale Politik avaldas EVI direktori Kristi Raiki artikli  “Uus maailmakord: Saksamaa ohtlik idealism Vene suunal” (“New World Order: Germany’s Dangerous Idealism vis-à-vis Russia”).

Kristi Raik soovitab artiklis Saksamaal oma idapoliitikas kriitiliselt üle vaadata arusaam majandussuhete ja julgeoleku vastastikusest mõjust. Ta toob välja Ukraina ja teiste Kesk- ning Ida-Euroopa riikide perspektiivi, millest tihti mööda vaadatakse, näiteks Nord Stream 2 puhul.

“Saksamaal paistab valitsevat doktriinilaadne usk, et Venemaaga dialoogi pidamine on väärtus omaette, tihti ilma selge ideeta, millest tahetakse vestelda, või mida rääkimise abil saavutada. Dialoog ise ja jätkuv kinnitus selle tähtsusest kuulub suhterituaali juurde, mida ükski Saksa poliitik ei julge küsimuse alla panna,” kirjutab Raik. Hoolimata kriitilisest toonist toob ta välja, et Saksamaa on andnud asendamatu panuse Euroopa stabiilsusesse ja Euroopa Liidu kriitilisse reaktsiooni Venemaa Ukraina suunalise agressiooni vastu alates 2014. aastast.

Artikkel avaldati kahes keeles, saksakeelsena väljaandes Internationale Politik ja inglisekeelsena ajakirjas Internationale Politik Quarterly. Mõlemat annab välja Saksa Välissuhete Nõukogu.

Loe artiklit: ip-quarterly.com/en/new-world-order-germanys-dange…

Kategooriates: Uudised