aprill 16, 2019

Euroopa Parlamendi valimised 2019: kas raputus Euroopa Liidu poliitikale?

Eesti Välispoliitika Instituut/RKK korraldab koostöös Euroopa Komisjoni esindusega Eestis ja Üle-Euroopalise Poliitikauuringute Assotsiatsiooniga (TEPSA) 3. mail konverentsi “Euroopa Parlamendi valimised 2019: kas raputus Euroopa Liidu poliitikale?”.

“Need valimised määravad Euroopa tuleviku“ ja “see on referendum Euroopa üle” – nii on kirjeldatud seekordseid Euroopa Parlamendi valimisi 23.-26. mail. Valimistele eelnevad arutelud, mis paljastavad Euroopa poliitikat kujundavad allhoovused. Kas ja mis on ühist poliithoovustes Eestis ja mujal Euroopas? Millised on katsumused ning tulevikus peituvad võimalused? Milliseks võib kujuneda valimistulemus? Sellest räägimegi 3. mai konverentsil.

Laiema Euroopa-tunnetuse pakkumiseks selgitavad valimiste-eelset olukorda ja ootusi Euroopa tulevikule eksperdid Saksamaalt, Prantsusmaalt, Poolast ja Soomest.

 

Ajakava

8.30: Registreerumine

9.00: Tervitussõnad

Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

Kristi Raik, Eesti Välispoliitika Instituudi direktor, RKK

9.15: Paneelarutelu “Euroopa Parlamendi valimised liikmesriikides”

Millised on lähenevate Euroopa Parlamendi valimiste peamised teemad? Kui suur on huvi Euroopa Parlamendi valimiste vastu? Milline on Euroopa Liidu roll siseriiklikes aruteludes? Kuidas liikmesriikide erakonnad suhestuvad Euroopa Parlamendi poliitiliste gruppidega?

Manuel Müller, Euroopa Poliitika Instituut (Saksamaa)

Julie Hamann, Saksa Välispoliitika Nõukogu (Saksamaa)

Piotr Maciej Kaczynski, Euroopa Liidu teemadel blogija (Poola)

Moderaator: Gustaf Antell, Yle rahvusvaheline korrespondent

10.45 Kohvipaus

11.15 Paneelarutelu “Milline saab olema uus Euroopa Parlament?”

Millist Euroopa Parlamendi koosseisu võib pärast valimisi oodata? Kas kahe suurima poliitilise grupi EPP ja S&D ülekaal asendub killustatuse ja populismiga? Kuidas mõjutaksid need muutused Euroopa Parlamendi tööd ja kogu Euroopa Liitu? Kui tõenäoline on, et Euroopa Liidu riigijuhid nõustuvad valimised võitnud nn Spitzenkandidat’iga, kellest peaks saama järgmine Euroopa Komisjoni president? Kuidas eelseisvad valimised mõjutavad Euroopa Liidu tuleviku arutelusid?

Petros Fassoulas, Rahvusvaheline Euroopa Liikumine (Belgia)

Maïa de La Baume, Politico Europe (Belgia / Prantsusmaa)

Tuomas Iso-Markku, Rahvusvahelise Suhete Instituut (Soome)

Moderaator: Piret Kuusik, Eesti Välispoliitika Instituut, RKK

12.45 Kokkuvõte

13.00 Lõuna

 

Lähemalt kõnelejatest

Konverents toimub Vabamus (Okupatsioonide ja Vabaduse Muuseum, Toompea 8, Tallinn). Kohtade arv on piiratud. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Registreerumine on lõppenud. 

 

Lisainfo:
Piret Kuusik, Eesti Välispoliitika Instituudi nooremteadur, RKK
piret.kuusik@icds.ee
6 949 336

Kategooriates: Sündmused