august 25, 2021

Taani ja Eesti – kas lähedased liitlased?

Mõttekoda EUROPA korraldab 26. augustil kell 14-14:45 (EEST) kõigile soovijatele avatud veebiseminari. EVI direktor Kristi Raik, andmeprojektide koordinaator Rafael Loss ja Kopenhaageni Ülikooli õppeprorektor ning endine minister Lykke Friis arutlevad, kuidas taastada sama head koostööd nagu mäletame Taani ja Balti riikide vahel kolmekümne aasta tagustel murrangulistel aegadel.

Brexit on muutnud Euroopa Liidu siseste liitude mustreid – ja seda eriti väikeriikide nagu näiteks Taani ja Eesti jaoks. Mõttekoda EUROPA on korraldanud mitmeid veebiseminare, otsides Taanile Suurbritannia asemel uusi potentsiaalseid liitlasi Iirimaast Poolani. Selles, sarja viimases seminaris pöörduvad taanlased Eesti ja Baltikumi poole.

Pärast Berliini müüri langemist 1989 ja nii Euroopa Liidu kui ka NATO laienemisläbirääkimiste ajal oli Taani Baltikumis väga aktiivne. Ent viimasel ajal on kahe riigi sidemed nõrgenenud. Lykke Friis otsib vestluses Kristi Raiki ja Rafael Lossiga, kas oleks aeg see suhe nüüd taastada. Mis ulatuses saab Eestit ja Taanit kirjeldada lähedaste partneritena Euroopa Liidu sees? Millistel aladel, nagu näiteks digitaalne suveräänsus, kliimamuutus ja tööstuspoliitika, võiksime kujutleda lähedasemat koostööd?

Registreeri end veebiseminarile:

https://www.eventbrite.dk/e/denmark-estonia-still-close-allies-tickets-164280909623

Kategooriates: Uudised