september 9, 2020

Raportiesitlus: Ei midagi uut päikese all? Järjepidevus ja muutused Venemaa Ukraina-poliitikas

EFPI director Kristi Raik showing the report to guests who joined the presentation via Zoom.
EFPI director Kristi Raik showing the report to guests who joined the presentation via Zoom.

“Ukrainat ei ole kunagi saatnud edu, samas ei ole ta ka kunagi läbi kukkunud,” võttis RKK Eesti Välispoliitika Instituudi vanemteadur James Sherr OBE kokku oma hiljutise raporti “Ei midagi uut päikese all? Järjepidevus ja muutused Venemaa Ukraina-poliitikas” selle esitlusel 9. septembril 2020.

Ajalugu ja identiteedipoliitika on olulised. Aksioom „Ukraina ei suuda iial oma jalgadel seista“ on olnud Venemaa poliitika alustalaks juba 300 aastat. Võitlus ajaloo kontrollimiseks on võitlus teiste kontrollimiseks. Sellel võitlusareenil on Ukraina olnud peamine lahinguväli. Ainus „kuldne kesktee”, mida Venemaa aktsepteerib, on vahekohtuniku roll, kes otsustab Ukraina iseseisvuse ja selle saavutamise üle.

Esitlusele järgnes arutelu, kus osalesid lisaks Sherrile RKK Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik; mõttekoja Chatham House Venemaa ja Euraasia programmi teadur ning Briti Moskva ja Kiievi saatkonna endine diplomaat Duncan Allan; ning Ukraina Rahvusliku Teaduste Akadeemia Krymski Orientalistika Instituudi direktor Alexander Bogomolov.

Raportit saab lugeda ja alla laadida siin.

Kategooriates: Sündmused