jaanuar 3, 2022

Dr Steven Blockmans ja Merili Arjakas liitusid Eesti Välispoliitika Instituudiga

Dr Steven Blockmans (vasakul) ja Merili Arjakas.
Dr Steven Blockmans (vasakul) ja Merili Arjakas.

Eesti Välispoliitika Instituudil on rõõm teatada, et meie ridades on asunud tööle vanemteadurina (poole koha ulatuses) Dr Steven Blockmans ning nooremteadurina Merili Arjakas.

Steven Blockmans toob endaga kaasa laialdased kogemused Euroopa Liidu välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika erinevatest aspektidest. Ta jätkab tööd teadusuuringute direktorina Euroopa Poliitikauuringute Keskuses (CEPS), kus ta on töötanud alates 2012. aastast.

Steven võtab sagedasti suurtes meediaväljaannetes sõna EL-i asjades ning instrueerib regulaarselt EL-i ja selle liikmesriikide juhtivaid poliitikuid. Enam kui 20 aasta vältel on ta kombineerinud oma akadeemilise töö lepinguliste uuringute läbiviimise, konsulteerimise ja koolitamisega.

Blockmansil on rahvusvahelise õiguse doktorikraad ja avaliku rahvusvahelise õiguse magistrikraad Leideni Ülikoolist, ning poliitika- ja sotsiaalteaduste diplom Pariisi Poliitikauuringute Instituudist.

Merili Arjakas keskendub Euroopa Liidu ja Euroopa riikide uurimisele. Ennekõike huvitab teda sise- ja välispoliitiliste tegurite koosmõju riiklikule poliitikale ning omakorda selle mõju ühiskondadele Euroopas ja Lähis-Idas.

Merili on töötanud välisuudiste ja taskuhäälingute toimetajana Postimehes ning läbinud praktika Euroopa Poliitikaanalüüsi Keskuses (Center for European Policy Analysis) Washington DC-s ja Eesti alalises esinduses ÜRO Inimõiguste Nõukogus Genfis.

Tal on uusima ajaloo bakalaureusekraad cum laude ja rahvusvaheliste suhete magistrikraad cum laude Tartu ülikoolist. Lisaks on ta süvenenud Iisraeli-Palestiina konflikti eripäradesse Heebrea ülikoolis Jeruusalemmas ja USA välispoliitikasse George Masoni ülikoolis Virginias.

Kategooriates: Uudised